Sankabos GEDIMAI

Sankaba – tai mechaninę pavarų dėžę turinčio automobilio dalis, kuri perduoda sukimo jėgą į jūsų automobilio varomuosius ratus. Ši dalis tarsi jungia variklį ir automobilio pavarų dėžę, todėl atleisdami sankabos pedalą, galima lengvai pajudėti iš vietos. Atleidus pedalą, variklio sukimasis perduodamas pavarų dėžei, o iš jos – į ratus. Sankabą sudaro trys pagrindinės dalys: sankabos diskas, diskatorius ir išminamasis guolis. Priežastis, kodėl šią automobilio dalį galima laikyti kone svarbiausia, paprasta – automobilis, turintis vidaus degimo variklį, sunkiai galėtų pajudėti iš vietos, jei neegzistuotų sankabos pedalas. Kaip tik todėl sankabų gedimai gali būti rimti – juk visai nenorite, kad vieną dieną jūsų automobilis nebegalėtų pajudėti iš vietos. Kaip tik todėl reikalingas kokybiškas sankabų remontas arba jų keitimas. Geriausia, kad tuo pasirūpintumėte vos pastebėję pirmuosius gedimo požymius.


Gedimai Gedimų požymiai Gedimų priežastys
Sankaba praslysta. Automobilis juda pamažu, nors akceleratoriaus pedalas nuspaustas. Gali jaustis svilėsių kvapas. Permaža pedalo laisvoji eiga, susitepalavę arba sudilę diskai, nusilpusios prispaudimo spyruoklės.
Sankaba nevisiškai išsijungia (“veda”). Automobilis pamažu juda, nors sankabos pedalas nuspaustas. Per didelė pedalo laisvoji eiga, hidraulinėje sankabos pavaroje yra oro, sistema nesandari, išsikraipęs sankabos diskas.
Sankaba įstringa. Pedalas sustoja tarpinėje padėtyje. Naudojant ne tos markės arba nešvarius hidraulinės pavaros skysčius, išpursta ir įstringa cilindrų manžetai.
Sankaba pavėluotai susijungia. Automobilis pradeda važiuoti, beveik atleidus sankabos pedalą, sunkiau perjungti pavaras. Hidraulinėje pavaroje yra oro, sustingęs skystis, sudilę diskai.
Sunku nuspausti pedalą   Sugedęs sankabos stiprintuvas (dažniausiai krovininių automobilių).
Atsiranda pašalinis triukšmas Jaučiamas nuspaudžiant pedalą. Gali būti subyrėjęs guolis

Sankabos gedimų pavyzdžiai